به خانه کانادایی خود خوش آمدید، ما بیش از ۱۵ سال تجربه و تخصص داریم

M

۱۵ سال تجربه ما تضمین موفقیت شما

بر اساس گزارش سایت مهاجرت کانادا، هرچند که تنوع مشاغل بازار کار در کبک متنوع است اما منطقه مونترال بخصوص از طیف گسترده ای در صنعت برخوردار است.
طبق پیش بینی دولت کبک کانادا در مورد بازار کار به نظر میرسد که بخض استخدامی مونترال مخصوصا در محدوده اطلاعات و تکنولوژی، علوم  پزشکی و صنعت ساخت و ساز قویتر خواهد شد. از جمله این مشاغل که مهمتر هستند ، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

نیاز به پرستار

طبق تحقیقات انجمن صنفی پرستاران، کانادا به سوی رویارویی با کمبود تعداد ۱۱۶۰۰۰ پرستار پیش می رود و در حال حاضر کانادا با کمبود ۷۸۰۰۰ پرستار مواجه است.

در استان کبک فرصتهای شغلی بسیاری برای پرستاران وجود دارد. پرستاران خارجی که جویای کار در کبک هستند نیز بستر مناسبی از این حرفه را در اختیار دارند که با تکمیل ساخت بیمارستانی مدرن در مونترال، به بهترین موقعیت شغلی برای پرستاران تبدیل خواهد شد.بنابراین کبک و مونترال به مرکز بهداشت و درمان جهانی تبدیل خواهند شد و کارکنان خارجی که در زمینه بهداشت و درمان فعالیت دارند توسط این استان جذب خواهند شد.

بطور میانگین پرستاران درآمدی از ۲۸ تا ۵۵ دلار در ساعت را کسب خواهند نمود. برای استخدام در اینگونه مراکز، پرستاران می بایستی که گواهینامه پرستاری کبک را اخذ کنند.مورد دیگری که بسیار راجع به آن سوال شده میزان حقوق و دشتمزد دریافتی پرستاران در کاناداست. بطور کلی حقوق پرستاری در کبک نسبت به سایر شغل ها بسیار بالاتر است و البته پر مسئولیت تر. برای مثال می توان در نظر گرفت.

بطور کلی حق الزحمه پرستاران در بیمارستانهای دولتی نسبت به مراکز درمانی خصوصی، یا بیمارستانهای تخصصی در مقایسه با بخشهای عمومی بیشتر است.

برای مثال به حقوق پرستاران شاغل در بخش های قلب و یا مبارزه با سرطان ، CCU و ICU ، اتاق عمل ، دیالیز و اورژانس بیشتر است.بعضی از شرکت ها نیز که بصورت آژانس کار می کنند حقوق بیشتری می پردازند.
برای مثال آژانس هایی هستند که در مواقع کمبود نیرو در بخش ها افراد مورد نظر آنها را تأمین می کنند و حاضرند ساعتی ۵۰ دلار نیز بپردازند. ولی همین شرکتها فقط ۳۰ دلار برای بخش های عمومی می دهند.

 نیاز به مهندسین عمرانمهندسین کامپیوتر

علیرغم محبوبیت این رشته مابین دانشجویان فنی، کانادا اکنون با کمبود شدید مهندسین عمران و کامپیوتر روبرو شده است. دلایل مختلفی برای این امر اشاره می شود که از جمله گسترش پروژه های عمرانی و شرکت های بزرگ فناوری اطلاعات در سراسر کشور و سالخوردگی میانگین مهندسین شاغل از مهمترین آنان محسوب می گردد.

در این میان بخصوص دو ایالت بریتیش کلمبیا و آلبرتا با کمبود شدید نیروهای متخصص در این زمینه روبرو شده اند. بنابر اطلاعات ارائه شده توسط آژانس “آمار کانادا” سال ۲۰۱۳ اولین سالی است که در آن تعداد “عرضه مازاد” مهندسین عمران در کشور به صفر رسیده است. این امر به این معناست که تمام متخصصین این رشته اکنون اشتغال داشته و مهندس بیکاری عملا وجود ندارد. علاوه بر آن با نرخهای جاری، انتظار میرود که کانادا تا سال ۲۰۲۰ به هزاران مهندس عمران محتاج خواهد بود.

با توجه اینکه در مقایسه با نیاز موجود تعداد کاناداییهایی که در این رشته فارغ التحصیل خواهند شد اندک خواهند بود بسیاری از کارفرمایان برای دستیابی به نیروهای مورد نیازشان به خارج از کشور چشم دوخته اند. شاون پالسون که شرکتش برای جذب مهندسین فعالیت می کند اخیرا در مصاحبه ای گفته است که ” در سالهای اخیر ما رشد سالیانه ۲۵ درصدی در استخدام مهندسین داشته ایم. تنها سال گذشته ما ۶۰۰ نفر را برای مشاغلی که با مهندسی در ارتباط است جذب کرده ایم. اما متاسفانه در حال حاضر با تعداد کم فارغ التحصیلان روبرو شده ایم”.

در چنین محیطی، مهندسین عمران در موقعیت خوبی برای کسب شغلی خوب با درآمدی مناسب برخوردارند. از آنجاییکه تقاضا برای مهندسین متخصص شدید است، آنها از این امتیاز برخوردارند که تقریبا هرجا که بخواهند به کار بپردازند. حتی تازه فارغ التحصیل شدگانی که از تجربه کاری هم برخوردار نیستند اکنون طرفدار دارند. در واقع سطح حقوق اولیه برای این رشته یکی از بالاترین حقوقها در کانادا بوده و بیش از ۶۰ هزار دلار می رسد. این حقوق برای مهندسین با تجربه و پر تجربه می تواند به یکصد هزار دلار برسد.

قابل ذکر می باشد هر سه رشته فوق از رشتهای های دیمند و با امتیاز رشته 12 و 16 در سیستم امتیاز دهی کبک قرار دارند.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

منبع: سایت iranquebec.ir

تذکر: استفاده از مطالب سایت به ویژه اخبار مهاجرت فقط با ذکر منبع و لینک سایت مجاز می باشد و استفاده غیر مجاز آن موجب تعقیب قانونی می باشد.

پیشنهاد ویژه سایت ………………………………………………………………………………………………………………………………………….

error: Content is protected
×

BORMAN

درگاه ارتباطی مجموعه از طریق WhatsApp

×