به خانه کانادایی خود خوش آمدید، ما بیش از ۱۵ سال تجربه و تخصص داریم

M

۱۵ سال تجربه ما تضمین موفقیت شما

Federal Skilled Trades Program

از آنجاییکه بازار ساختمان سازی در کانادا در جهت حرکت به سوی تبدیل شدن به پنجمین بازار بزرگ ساختمان دنیا در سال ۲۰۲۰ می باشد، کانادا برای علاقه مند کردن نیروهای متخصص کار، سیستم جدید مهاجرتی خود را راه اندازی نمود.

برنامه مشاغل حرفه ای فدرال، که قرار است در روز دوم ژانویه برای متقاضیان باز گردد، در هنگام گسترش صنعت ساختمان، می تواند کمکی باشد به جبران کمبود کارگر ماهر در این زمینه.

جیسون کنی روز دوشنبه گفت: برنامه جدید، ارائه دهنده پیشنهاد اقامت دائم به افراد ماهر در زمینه الکتروتکنیک، جوشکاران، مکانیک تجهیزات حساس و لوله کشان است و برای سایر مشاغل ساختمانی که پیشنهاد کار از سوی شرکتهای دارای مجوز کانادایی دارند نیز باز خواهد بود.

متقاضیان تحت این برنامه نمی بایست مطابق با سیستم امتیازبندی  federal skilled worker category کسب امتیاز نمایند و در عوض، امتیازات کسب شده توسط متقاضیان در این برنامه جدید به شرح زیر خواهد بود :

-داشتن پیشنهاد کار در کانادا و یا گواهی صلاحیت از یک ایالت به منظور حصول اطمینان ازاینکه متقاضیان به محض ورود مشغول به کار خواهند بود .
-داشتن مهارت های اساسی در زبان فرانسه یا انگلیسی ، اما نه در سطح مورد نیاز برای federal skilled worker category.
-اثبات داشتن سابقه کار در حرفه موردنظر به میزان حداقل ۲ سال
-قرار داشتن شغل متقاضی در سیستم طبقه بندی مشاغل دولت فدرال NOC B به منظور نشان دادن این مطلب که متقاضی شرح وظایف لازمه این شغل را انجام داده است .

دولت فدرال رایزنی هایی را با استانها جهت تهیه لیست مشاغل موردنیاز، به انجام خواهد رساند . انتظار می رود لیست موردنظر مشاغلی چون لوله کش، مکانیک، مشاغل مرتبط با حمل و نقل ، برقکار ، جوشکار و تجهیزات و ماشیت آلات سنگین را شامل گردد . این لیست قبل از باز شدن برنامه در تاریخ ۲ ژانویه ۲۰۱۳ اعلام خواهد شد .

کنی که در میسی ساگا سخن می گفت افزود: در سه یا چهار دهه گذشته، برای کارگران متخصص، مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نیروی کار ماهر تقریبا غیر ممکن به نظر می رسید چرا که تاکید این برنامه بر تحصیلات آکادمیک و تحصیلات تکمیلی دانشگاهی بنا گذاشته شده بود.

تنها ۳ درصد از نیروی ماهر انتخاب شده، واقعا در این مشاغل حرفه ای آموزش دیده بودند. لذا اکنون ما شدیدا با کمبود نیروی کار متخصص مواجه هستیم.

با توجه به منظر جهانی صنعت ساختمان و اقتصاد آکسفورد، کانادا در سال ۲۰۲۰ بعد از کشورهایی چون چین، هند، ژاپن و ایالات متحده در صنعت ساختمان سازی در مقام پنجم جهان قرار خواهد گرفت.

رییس انجمن ساختمان سازی کانادا، میشل اتکینسون، گفت: ما به جهتی پیش میرویم که به ۳۲،۰۰۰۰ کارگر ساختمانی جدید نیاز خواهیم داشت، فقط برای جایگزینی با افرادی که در آستانه بازنشستگی هستند و برای انطباق با میزان درخواستی که اکنون وجود دارد.
نیمی از کارگران باید از نیروهای متخصص خارجی گزینش گردند. البته ما مایل هستیم که نیروی مورد نیاز خود را از کارگران خانگی و بومی خود به خدمت بگیریم ولی چنین خواسته ای انجام نشدنی خواهد بود.

بخش اعظمی از صنعت ساختمان سازی در تورنتو، زمان زیادی است که از کارگران غیر رسمی و بدون مجوز استفاده می کنند. کنی گفت که برنامه جدید، این کارگران زیرزمینی را نیز فراموش نکرده است، اما آنها ابتدا باید کشور را ترک کنند و سپس در صورتی که شرایط برنامه را در بر داشتند مثلا سطح مناسبی از زبان کشور را بلد بودند، تقاضا کرده و به کشور بازگردند.

کنی گفت که دولت متعهد است که این برنامه را بسط دهد، اما در سال اول ما محدود به قبول کردن ۳۰۰۰ درخواست در این مورد می باشیم.

ـــــــــــــــــــــــــ

پتیشن درخواست افزایش سهمیه ویزا افیس آنکارا برای سال ۲۰۱۳

یاد آوری: صدور ویزا در دفتر انکارا برای افرادی که در مصاحبه کبک قبول شده اند (غیر رشته های ۱۲ امتیازی) نزدیک ۳۲ ماه زمان خواهد برد.

هانطور که میدانید افراد قبول شده در مصاحبه کبک برای دریافت ویزا باید زمان بسیار طولانی را منتظر دریافت نامه مدیکال و ویزا خود بمانند که این امر برای بسیاری افراد از چندای خوشایند نخواهد بود.

در جند روز اخیر بسیاری از سایت و وبلاگ های ایرانی به این مسئله اعتراض داشتند تا جایی که رادیو سی بی سی کانادا در برنامه زنده خود این مورد را برسی کرد.

برای حمایت از چنین اقدامات و درخواست افزایش سرعت صدور ویزا پتیشن زیر را بخوانید و امضاء نمایید.

sign the petition: کلیک کنید

منبع:ایرانتو، iranquebec.ir

تذکر: استفاده از مطالب سایت به ویژه اخبار مهاجرت فقط با ذکر منبع و لینک سایت مجاز می باشد و استفاده غیر مجاز آن موجب تعقیب قانونی می باشد

error: Content is protected
×

BORMAN

درگاه ارتباطی مجموعه از طریق WhatsApp

×