به خانه کانادایی خود خوش آمدید، ما بیش از ۱۶ سال تجربه و تخصص داریم

a
M

۱۶ سال تجربه ما تضمین موفقیت شما

ارزیابی رایگان مهاجرت

کار حین و پس از تحصیل

کار در زمان دانشجویی کانادا

معمولا برای دانشجویان در حال تحصیل در کانادا امکان کار در محیط آموزشی و یا خارج از آن بدون اخذ ویزای کاری به طور محدود میسر است. برخی از رشته های تحصیلی با یک دوره co-op همراه است که درصورت اخذ اجازه کار همزمان با ویزای تحصیلی می توانند در این دوره ها نیز شرکت کنند. همچنین دانشجویان در صورت انتخاب صحیح مرکز آموزشی٬ امکان اخذ ویزای کار پس از فارغ التحصیلی را دارند. 

کار حین تحصیل

در محیط آموزشی: دانشجو در صورت تحصیل تمام وقت (در مقاطع بالاتر از دیپلم متوسطه) در کالج و دانشگاه٬ تا زمان اعتبار ویزای تحصیلی امکان کار همزمان با تحصیل را در بخش های مختلف مرکز محل تحصیل خود دارد.

در خارج از محیط آموزشی: دانشجو در صورت تحصیل تمام وقت در مراکز آموزشی تعیین شده و در دوره های تحصیل ۶ ماه به بالا که منجر به اخذ دانشنامه٬ مدرک و یا سرتیفیکیت شود٬ امکان کار در خارج  از محیط محل تحصیل را دارد. در این صورت دانشجو امکان کار ۲۰ ساعت در هفته در طول ترم تحصیلی و امکان کار تمام وقت در طول تعطیلات تابستان یا زمستان را دارد. در صورت تحصیل در دوره های زبان انگلیسی/ فرانسه امکان کار خارج از محیط آموزشی وجود ندارد. 

درآمد حاصل از کار بسته به نوع و محل کار متفاوت است. میانگین حقوق ساعتی در کانادا حدود ۱۵ دلار می باشد و دانشجو می تواند تا حدی هزینه های زندگی را از این راه فراهم کند. 

کار پس از تحصیل

درصورت تحصیل در مراکز آموزشی تعیین شده و واجد شرایط٬ در دوره های تحصیل تمام وقت و حداقل ۸ ماهه می توان جهت اخذ ویزای کار پس از تحصیل اقدام کرد. دوره های زبان انگلیسی/ فرانسه واجد شرایط این نوع ویزا نمی باشد. ویزای کار پس از تحصیل بسته به مدت دوره تحصیل٬ بین ۸ ماه تا ۳ سال می باشد:

  • دوره های کمتر از دو سال : اعتبار ویزای کار متناسب با دوره تحصیل
  • دوره های دو سال به بالا: اعتبار ویزای کار تا سه سال 
error: Content is protected
×

BORMAN

درگاه ارتباطی مجموعه از طریق WhatsApp

×