به خانه کانادایی خود خوش آمدید، ما بیش از ۱۵ سال تجربه و تخصص داریم

M

۱۵ سال تجربه ما تضمین موفقیت شما

Bonjour, hello in French written on a blackboard.
 

برای بسیار از متقاضیان سوالاتی در خصوص ارایه مدرک زبان فرانسه و انکلیسی در پروسه مهاجرتی کبک پیش میاید و متاسفانه بعلت وجود منابع غیر معتبر, افراد بی تجربه و البته نا آگاه اطلاعات نادرستی دریافت میکنند. لذا بر این اساس و تجربه ۷ سال تخصصی بنده در پروسه کبک, تجربیات و نتیاج مستند حاصل از قبولی های کیک توضیحات تکمیلی در این خصوص برای شما عزیزان ارایه میدهم.

پاسخ به سوالات بر اساس قوانین مهاجرت کبک و نتیاج مستند حاصل از قبولی به شما عزیزان ارایه شده است.
 
سوال و پاسخ:
– آیا مدرک زبان فرانسه یا انگلیسی در پروسه کبک اجباریست؟

جهت اخذ نمره زبان فرانسه در صورت نیاز به نمره آن ارایه مدرک B2 فرانسه در مهارت اکوت یا پغله (براساس نیاز داوطلب) و انگلیسی ایلتس ۵ الزامیست.

به بیان ساده تر: چنانچه به نمره فرانسه یا انگلیسی جهت قبولی نیاز دارید الزام به ارایه آن  و اگر به امتیاز آن نیاز ندارید الزامی در ارایه آن نمی باشد.

دقت بفرمایید بعضی از رشته ۱۶ یا ۱۲ امتیازی مانند کامپیوتر یا مهندسی عمران و سایر رشته ها با توجه به رسیدن امیتاز کل پرونده (مجرد ۴۹ – متاهل ۵۷) نیازی به ارایه مدرک ندارد و البته تا زمان ارایه مدرک نمره مربوطه را کسب نخواهند کرد.

جهت فهم بیشتر – مثال:

یک فرد با سن ۳۴ سال و سابقه کار ۴ سال و رشته مهندسی کامپیوتر دارای امتیاز ۵۱ میباشد و نیازی به ارایه مدرک فرانسه و انگلیسی بر اساس قوانی فعلی ندارد.

در خبر شماره ۱۸۱ به قبولی آقای ف. اصغریان حتی بدون داشتن مدرک زبان فرانسه و انگلیسی اشاره شده است و ایشان بعد از ارسال اپدیت بدون هیچ مدرک زبانی بار شته مهندس کامپیوتر موفق به دریافت سی اس کیو شده است. البته از این موارد در خانواده های بالای امتیاز ۵۷ بسیار بوده است.

یک فرد با سن ۳۴ سال و سابقه کار ۴ سال و رشته مهندسی عمران ( یا رشته های ۱۲ امتیازی) دارای امتیاز ۴۷ میباشد و نیاز به ارایه مدرک فرانسه b2 یا ایلتس جنرال ۵ بر اساس قوانی فعلی دارد.


– آیا با این که امتیاز ما به امتیاز لازم قبولی ( مجرد ۴۹ – متاهل ۵۷) رسیده باشد نیاز به ارسال مدرک می باشد؟
خیر بر اساس قوانی فعلی نیازی ندارید.

پیشنهاد ما: با توجه به احتمال زیاد در تغییر امتیاز رشته ها توسط کبک, ممکن است با کاهش امتیاز رشته تحصیلی, امتیاز شما از امتیاز قبولی فعلی کمتر شود و شما در آن زمان نیاز به ارایه مدرک فرانسه یا انگلیسی خواهید داشت. لذا خواندن زبان فرانسه و اخذ مدرک مربوطه با توجه به احتمال تغییر قوانین کبک بشدت توصیه میشود.

– با توجه به کسر ۲ امیتاز از امتیاز قبولی ( مجرد ۴۹ – متاهل ۵۷) جهت امکان جبران امتیاز با مدرک ایلتس می باشد یا بایستی حتما مدرک B2 ارایه داد؟
کمبود امتباز پرونده را از ۱ الی ۶ نمره را نیز میتوانید با ارایه مدرک ایلتس جبران نمایید
جهت کسب اطلاعات بیشتر به جدول امتیاز فرانسه و انگلیسی رجوع شود: کلیک نمایید
 
– چه مدت زمان برای ارسال مدارک زبانی برای جبران کمبود پرونده فرصت داریم؟
از زمان دریافت فایل نامبر تا قبل از زمان بررسی اولیه پرونده شما فرصت دارید. معمولا حدودا یکسال بعد از دریافت فایل نامبر درنظر گرفته شود.
 
سایر سوالات:
چنانچه سوالی در این خصوص دارید با ارسال کامنت در این بخش منتظر دریافت پاسخ بمانید
 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

منبع: سایت iranquebec.ir

تذکر: استفاده از مطالب سایت به ویژه اخبار مهاجرت فقط با ذکر منبع و لینک سایت مجاز می باشد و استفاده غیر مجاز آن موجب تعقیب قانونی می باشد.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

telegram1

 

error: Content is protected
×

BORMAN

درگاه ارتباطی مجموعه از طریق WhatsApp

×