به خانه کانادایی خود خوش آمدید، ما بیش از ۱۶ سال تجربه و تخصص داریم

a
M

۱۶ سال تجربه ما تضمین موفقیت شما

ارزیابی رایگان مهاجرت

آیا امکان لغو شهروندی کانادایی وجود دارد؟

لغو تابعیت یا شهروندی کانادا یک فرآیند قانونی است که افراد را از تابعیت کانادایی خود محروم می‌کند. این فرآیند، تنها در شرایط خاصی که توسط قوانین کانادا تعیین شده، امکان‌پذیر است. این دلایل شامل اقداماتی مانند:

انجام جرم و جنایت، کلاهبرداری، موارد امنیتی،
ارائه اطلاعات یا مدارک غیر واقعی در زمان دریافت ویزای های اقامت موقت یا دائم کانادا،
عدم اعلام صحیح هویتی،
پنهان کردن اطلاعات صحیح در زمان درخواست شهروندی،
عدم رعایت تعهدات شهروندی

در این موارد، ضرورت اطلاع به مراحل و راهنمایی‌های ذیل احساس می‌شود:

۱. مرحله اول: قبل از لقو تابعیت، مقامات مربوطه یک نامه اطلاعاتی به شما ارسال می‌کنند. این نامه شامل توضیحاتی است که نشان می‌دهد ممکن است اطلاعات شما به صورت نادرست یا تقلبی باشد یا آگاهانه اطلاعات مربوط به شهروندی را پنهان کرده‌اید. شما مهلت ۳۰ روزه دارید تا پاسخی ارائه دهید.

۲. مرحله دوم : در صورت تصمیم به لغو تابعیت، در این مرحله طی مدت زمان ۶۰ روز جهت ارائه اطلاعات یا شواهد مرتبط، اعتراض خود را مطرح کنید.

۳. مرجله سوم و دادگاه فدرال: تصمیم‌گیری نهایی تمام پرونده‌های لغو شهروندی در دادگاه فدرال انجام می شود، مگر اینکه از وزیر بخواهید تا تصمیم‌گیرنده باشد.

از داست دادن تابیعت کانادا پس از اخذ شهروندی امکان پذیر است.

لغو شهروندی کانادا، پیامدهای جدی برای افراد دارد و شامل از دست دادن حقوق و مزایایی از جمله حق رأی، حق برخورداری از خدمات دولتی، و حق ورود و خروج آزاد از کانادا می باشد. به علاوه، لغو شهروندی می‌تواند منجر به ممنوعیت ورود به کانادا یا دیگر کشورها شود.

بپیشنهاد می شود، متقاضی اخذ اقامت و شهروندی کانادا در تمامی مراحل مهاجرتی، ضمن پیروی از قوانین مهاجرتی از ارایه مدارک و اطلاعات نادرست و غیر واقعی و انجام جرم و جنایت خودداری نمایند.


جهت مطالعه قوانین در این ارتباط وارد لینک شوید.

آخرین اخبار

error: Content is protected
×

BORMAN

درگاه ارتباطی مجموعه از طریق WhatsApp

×