به خانه کانادایی خود خوش آمدید، ما بیش از ۱۶ سال تجربه و تخصص داریم

a
M

۱۶ سال تجربه ما تضمین موفقیت شما

ارزیابی رایگان مهاجرت

image

شرح مصاحبه های کبک به دلایلی مانند شناخت اهداف افیسر از مطرح کردن سوالات تخصصی-عمومی, آشنایی قبلی با جو مصاحبه ها و همچنین بررسی مدارک کاری تحصیلی و سایر موارد همیشه برای افرادی که در انتظار دعوت مصاحبه هستند جذاب و مفید بوده است. ایران کبک طبق روال سالهای گذشته جهت اطلاع رسانی متقاضیان از روند جدید ترین مصاحبه های انجام شده کبک اقدام به انتشار مصاحبه های متقاضیان (فقط افرادی* که از ابتدا امور مهاجرت را با ما اغاز نموده اند) از سال 89 الی تاکنون از این طریق کرده است. متن هاي ارسالی از طرف کلیانت های ما:

* : شرح مصاحبه کلیانت های ما بدون هیچ کونه تغییری در متن توصیفی آنها آورده شده است.  تصویر فوق توسط یکی از افراد مصاحبه شده از محل مصاحبه ها در هتل شرایتون ترکیه گرفته شده است.

مصاحبه اول :

“اما شرح مصاحبه:
ما ساعت 3 روز 22 می در هتل شرایتون آنکارا وقت مصاحبه داشتیم . حدود ساعت یک ربع به دو به محل مصاحبه رسیدیم . غیر از ما کسی اونجا منتظر نبود . حدود ساعت 3.15 دقیقه در اتاق باز شد و یک زوج ایرانی به همراه یک خانم سیاه پوست که مصاحبه کننده این دوره است از اتاق خارج شدن . اونها قبول شده بودن و مصاحبشون حدود 1.20 دقیقه طول کشیده بود. و ظاهرا چند تا از مدارک اصلی را با ذره بین چک کرده بود . بعد خانم شانتل از ما خواست وارد اتاق بشیم . بسیار خوش برخورد بود و فضای بسیار صمیمی در مصاحبه وجود داشت .
ازمون پاسپورت را خواست و بعد هم س و فرانسه وبعد گفت چه سرچ های کاری انجام دادی و از چه سایتهایی و بعد ازاون پرسید کجا میخوای زندگی کنی که من گفتم مونترال و بعد پرسید اگه مونترال نشد چه شهرهایی میری ؟ من گفتم لول یا کبک سیتی بخاطر اینکه طبق سرچ هام احتمال پیدا کردن کار اونجا بالاتره. بعد از همسرم پرسید میخواهی اونجا چیکار کنی ؟ وهمسرم جواب داد من مهندس کامپیوترم واونجا هم میخوام برنامه نویسی کنم ولی میدونم لازمه قبلش عضو لغدغ بشم وبعد پرسید کسی را کبک داری ؟ که من توضیح دادم خواهر زاده ام اونجاست وتایپ کرد .
بعد گفت یکی از ارزش های کبک رو بگو و توضیح بده چرا ؟ بعد گفت آرومتر دوباره بگو تا تایپ کنم و بعد از پایان تایپ گفت کار من تموم شده اگه شما سوالی ندارید . ومن تشک کردم ولی همسرم باخنده پرسید سوالم اینه که نتیجه چی شد ؟ اونهم خندید و گفت نتیجه نتیجه خوب این خیلی مهمه وبعد گفت فلیسیتسیون…. وبعد شروع کرد به پرینتر گفت خواهش میکنم خواهش میکنم و پرینتر را نوازش میکرد تا کار کنه و وقتی کار کرد گفت خوب شما خیلی خوش شانس هستید وخندید. کل مصاحبه کمتر از نیم ساعت طول کشید وکل مکالمات حدود15 دقیقه. نکته مهمی که میخواستم بگم اینه که نحوه برخورد و لباس پوشیدن برخلاف اونچه خیلی ها فکر میکنن بسیار مهمه . به یک زوج دیگه که همون روز قبول شده بودن گفته بود لباستون اصلا برای مصاحبه مناسب نیست . ..

در پایان از راهنمایی های آقای برهانی عزیز و استاد محترم آقای خاکباش صمیمانه تشکر میکنم”
 
مصاحبه دوم:

“رشته معماری و همسر(روانشناسی) فایل نامبر((may 2011) مصاحبه((may2015
مصاحبهٔ ما در هتل شرایتونِ شهرِ آنکارا برگزار شد. وقتِ مصاحبه ساعت ۹:۳۰ صبح بود و ما حدودا ساعتِ ۹:۴۵ پس از خروجِ خندانِ متقاضیانِ پیشین، توسط مسئول سفارت که خانمِ خیلی‌ خوشرو و فروتنی بود (Mrs. Bazile) به اتاق ملاقات راهنمایی شدیم. اتاق ملاقات در طبقه MF قرار دارد که مستقیماً از طریقه آسانسور در دسترس است. در این اتاق یک میز کنفرانس بیضی شکل هست که متقاضیان و مسئولِ سفارت در یک فضای تقریبا رسمی‌ در دو سوی آن‌ می‌نشینند. مصاحبه حدودا یک ساعت طول می‌کشد که بخش مهمی‌ از آن‌ صرفِ ارائه‌ی مدارک و توضیحِ مربوط به آن‌ مدارک میشود. در اینجا سعی‌ می‌کنم مهمترین پرسشهأیی که مطرح میشود را برایتان بگویم.
در آغاز مدرک‌های اصلی‌ خواسته میشود مانندِ گذرنامه، شناسنامه، و مدارک دانشگاهیِ شما و همسرتان. به هنگام تحویل این مدرک‌ها باید توضیحات مربوط به آنها را بدهید، مانند زمان و مکان و اعتبار و اینها.
سپس مدارک مربوط به کار و سوابق بیمه مورد سوال قرار می‌گیرد. این بخش مهمی‌ ‌ست و وقت زیادی میگیرد، باید تاریخ و مدت زمان اشتغال در هر شغل به همراه اطلات مربوط به خود شغل که در ضمن بازگو کنندهٔ اشتیاق و مهارت شما در رشتهٔ مورد نیاز کبک هست با دقت بیان شود. اگر مدتی‌ از سابقه‌ی کار شما بدون پرداخت بیمه ثبت شده، دلیلی‌ محکمه پسند بیاورید که ثابت کند در این مدت کار کرده اید.
زبان گفتگو فرانسه است ولی‌ گاهی برای فهم بهتر شما و یا آزمودن سطح زبان انگلیسی‌ِ شما، پرسشها به انگلیسی‌ پرسیده میشوند.
اصل مدارک آیلتس و TCF را باید ارائه کنید. سعی‌ کنید به روز باشد ولی‌ مدارک آیلتس ما به روز نبود و مشکلی‌ هم ایجاد نکرد.
مدارک اصلیتان را که دارای مهره برجسته و کاغذ مخصوص است لمینت نکنید چون سنجش اعتبار آن‌ برای کارشناس سفارت مشکل میشود.
سوال‌هایِ مهمِ دیگر راجع به یافتن شغل در کبک است. اینکه چه آشنایی با شغلهای مرتبط با تخصصمان در کبک داریم. کدام مراکز را برای یافتنِ شغل می‌شناسیم و با کدامشان مکاتبه کرده‌ایم. چه اطلاعی از حقوق دریافتیِ مرتبط با رشته مان داریم. برای مثال حداقل و حد اکثر حقوق دریافتی در یک رشتهٔ به خصوص چه قدر است. مراحل تأیید شدن در نظام رشته ی مورد نظر ما چیست. (مثلا کدام سازمانها رشتهٔ مارا تایید میکنند به طوریکه بتوانیم به عنوان متخصص واردِ بازار کار شویم)
همچنین از ما پرسیده شد که چرا شهر مونترال را انتخاب کردیم. اگر در مونترال کار پیدا نکردیم کدام شهر را به عنوان جایگزین در نظر داریم و چرا. کدام قسمت از شهر مونترال می‌خوایم ساکن شویم و چه آشنایی با هزینه‌های مسکن در مونترال داریم. کدام ارزشهای کبک (Common Values) برای ما جذابیت داشت که باعث شد آن‌ را برای اقامت انتخاب کنیم. چه ویژگیهای شخصیتی مثبتی داریم که ما را نسبت به آینده مان در کبک مطمئن می‌کند.
همانطور که می‌بینید پرسش‌ها کاملا محدود و قابل پیشبینی‌ ‌ست. پاسخهایتان را محکم بدهید و استرس نداشته باشید. مسٔولِ سفارت ممتحن نیست. او با شما مصاحبه می‌کند چون کبک به شما احتیاج دارد.”

همچنین مصاحبه رشته 12 امتیازی مهندسی عمران بزودی در سایت قرار خواهد گرفت …

 …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

منبع: سایت iranquebec.ir

تذکر: استفاده از مطالب سایت به ویژه اخبار مهاجرت فقط با ذکر منبع و لینک سایت مجاز می باشد و استفاده غیر مجاز آن موجب تعقیب قانونی می باشد.

 …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

دريافت آخرين اخبار مهاجرت و تصاویر زیبا از کانادا در صفحه اينستاگرام:   iranquebec.ir

error: Content is protected
×

BORMAN

درگاه ارتباطی مجموعه از طریق WhatsApp

×