به خانه کانادایی خود خوش آمدید، ما بیش از ۱۵ سال تجربه و تخصص داریم

M

۱۵ سال تجربه ما تضمین موفقیت شما

Immigration Rules and Procedures in effect since August 1, 2013

در تاریخ ٢٥ اگوست ٢٠١٣ اداره مهاجرت كبك در سايت رسمي خود قوانين جدید مهاجرتی خود را تشريح نمود. لازم الاجرا بودن این قانون فشار روحی و روانی سنگینی برای اکثر متقاضیانی که مدت زیادی منتظر انجام مصاحبه خود بودند خواهد گذاشت و همانطور که بیشتر ما در رابطه با قانون 5 دسامبر 2011 در خصوص اجباری شدن مدرک  فرانسه میدانیم، این قانون عطف به ماسبق نگردید و انتظار تمام متقاضیان نیز برای قانون جدید 2013 بر همین اساس و قوانین کلی اداره مهاجرت کبک بود. اما متاسفانه در کمال تعجب قانون جدید 2013 عطف به ماسبق می شود!!!

 ” تغیرات جدید و کلی اداره مهاجرت کبک از تاریخ اول اگوست 2013 “

قانون جديد 1 اگوست 2013:

الزامي شدن مدارك زبان فرانسه ( فقط سطح ب دو به بالا امتیاز دارد ) و مدرك زبان انگليسي ( نمره 5 به بالا) – جدول امتیاز زبان
تغيير امتياز در برخي رشته ها – لیست رشته های 2013

مقررات جديد سال 2013 شامل حال چه كساني مي شود؟

 تمام افرادي كه نامه فايل نامبر و یا نامه رسيد دريافت اپليكشن في ( نقد شدن ماني اوردر) خود را از اداره مهاجرت كبك دريافت كرده اند.

خلاصه قانون:

افرادی که بیش از 2 سال فایل نامبر گرفته اند و یا افرادی که کمتر از یکماه فایل نامبر گرفته اند و افرادی که منتظر دریافت فایل نامبر هستند همه این افراد با قوانین جدید بررسی می شوند و فقط افرادی که نامه یا لیست انتظار مصاحبه دارند بر اساس قوانین قدیم بررسی می شوند.
اصل خبر را می توانید در اینجا بخوانید.
اما باتوجه به قاون جديد چه چاره اي بايد انديشيد؟؟
با توجه به الزامي بودن اين تصميمات چاره اي جزء تلاش بيشتر براي اخذ مدرك زبان فرانسه سطح ب دو و زبان انگليسي نيست. تقویت زبان فرانسه و اضافه کردن مدرک جدید بروی پرونده شما بهترین راه حل می باشد.

 

تغيير در ليست امتياز رشته و نتایج کلی این تغییرات:
– رشته هاي مانند پرستاري، مهندسي كامپیوتر، مهندسي عمران، مهندسي صنايع و كشاورزي و …. با افزايش امتياز مواجه شدند و اين گروه نياز به نمره كمتري از زبان ها دارند و همچنين پروسه مهاجرتي انها كوتاه تر گرديد.
– رشته هاي مانند شيمي، امار و اويونيك و …. با كاهش امتياز مواجه شدند و اين گروه نياز به نمره بيشتري از زبان ها دارند و همچنين پروسه مهاجرتي انها طولاني تر گرديد.

مثال:
1- برای رشته مهندسي كامپیوتر یا عمران (افزایش امتیاز از 6 به 12)
من قبل از تغییر قوانین فابل نامبر کبک خود را دریافت کرده ام ( یا در انتظار دریافت نامه فایل نامبر هستم) با رشته 6 امتیازی و مدرک A2
بعد ازتغییر قوانین : رشته شما 12 امتیاز ی  محسوب می شود و نیاز به مدرک B2 دارید
2- برای رشته شيمي یا امار (کاهش امتیاز از 12 به 6)
من قبل از تغییر قوانین فابل نامبر کبک خود را دریافت کرده ام ( یا در انتظار دریافت نامه فایل نامبر هستم) با رشته 12 اامتیازی و مدرک B1
بعد ازتغییر قوانین : رشته شما 6امتیاز ی  محسوب می شود و نیاز به مدرک B2 دارید
امتیازات:
اطلاعات بیشتر در خصوص تغییر امتیاز رشته:  کلیک نمایید
اطلاعات بیشتر در خصوص تغییر امتیاز زبان: کلیک نمایید

…………………………………………………………………………

چه گروه از متقاضیان  فرصت 12 يا 18 ماه برای ارائه مدرک B2 دارند؟

گروه اول:

افرادی که قبل از تاریخ 1 اگوست 2013 فایل نامبر خود را از اداره مهاجرت دریافت كرده اند در زمان بررسی اولیه پرونده آنها سطح زبان متقاضی اصلی باید A2 و B1 باشد.

گروه دوم:

افرادی که بعد از تاریخ 1 اگوست 2013 فایل نامبر خود را از اداره مهاجرت دریافت كرده اند و در زمان بررسی اولیه پرونده سطح زبان متقاضی اصلی باید B1 و B1 باشد.

 

سوال: زمان بررسی اولیه پرونده چه زمانی است؟؟

 زمان بررسی اولیه پرونده یا l’examen préliminaire بعد از صدور فایل نامبر و چندین ماه قبل از دعوت به مصاحبه می باشد.

توصیه ما به شما متقاضیان:

با توجه به قوانین اخیر کبک و مهلت 12 الی 18 ماهه جهت  ارائه مدرک B2 فرانسه به تمام متقاضیان عزیز توصیه می شود جهت دریافت مدرک B2 فرانسه هر چه سریعتر اقدام کنند.

 

کلیانت ها و خوانندگان عزیز سایت ایران کبک:
از تماس تلفنی در این رابطه با توجه به حجم بالای تماس های تلفنی و پاسخ به تعداد زیادی از متقاضیان خودداری نمایید لذا از شما خواهش مندیم سوالات خود را در این خصوص در همین بخش وارد نمایید و منتظر پاسخ خود بمانید.
از همکاری شما پیشاپش سپاسگذارم
برهانی
4 شهريور 92

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

منبع: سایت iranquebec.ir

تذکر: استفاده از مطالب سایت به ویژه اخبار مهاجرت فقط با ذکر منبع و لینک سایت مجاز می باشد و استفاده غیر مجاز آن موجب تعقیب قانونی می باشد.

پیشنهاد ویژه سایت ………………………………………………………………………………………………………………………………………….

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

جهت ایمیل یا پیرینت خیر روی گزینه روبرو کلیک نمایید: