به خانه کانادایی خود خوش آمدید، ما بیش از ۱۵ سال تجربه و تخصص داریم

M

۱۵ سال تجربه ما تضمین موفقیت شما

هر ساله، هزاران نفر از سراسر جهان به دنبال فرصت‌های شغلی در کانادا می‌گردند. با اقتصاد پایدار، منابع طبیعی غنی، و سیستم آموزش عالی، کانادا به یکی از مقصدهای محبوب برای کارآفرینان و متخصصان تبدیل شده است. اما یافتن یک شغل مناسب در کانادا ممکن است چالش‌هایی را به همراه داشته باشد. در این مقاله، به راهنمایی برای یافتن یک شغل مناسب در کانادا می‌پردازیم.

جهت یافتن شغل مناسب در کانادا با وضعیت PR و یا اجازه کار آزاد (Open Work Permit) توصیه ها و راهکارهای متعددی وجود دارد که می تواند در این مسیر به مهاجران کمک کند. این راهکار ها شامل:

ارتقای زبان انگلیسی/ فرانسوی

کانادا دارای دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی است با اینحال در خارج از استان کبک در بیشتر مشاغل تنها دانستن زبان انگلیسی کافی می باشد. با شرکت در دوره های زبان که بعضا توسط دولت و به صورت رایگان برگذار می شود می توانید سطح زبان خود را ارتقا دهید و اعتماد به نفس لازم جهت انجام مصاحبه های کاری را بدست آورید. 

گذراندن دوره های آموزشی

اخذ یک مدرک تحصیلی در کانادا علاوه بر کمک به بهبود سطح زبان، مسیر یافتن شغل در جامعه کانادایی را هموار تر می کند.

کالج های کانادا دوره های کوتاه مدت را در رنج وسیعی از رشته ها از جمله رشته های فنی، هنری و آشپزی، و سایر رشته های تخصصی ارائه می دهند. این دوره ها به شما کمک می کند تا با داشتن یک Certificate از کانادا مهارت های خود را  ارتقا داده و وارد بازار کار شوید. 

کسب تجربه کانادایی

مطمئنا فعالیت در مشاغلی که در سطح مهارت و سوابق شغلی قبلی شما نباشد می توانند دلسرد کننده باشد. با اینحال اشتغال در مشاغل ساده تر در یک دوره موقت به کسب تجربه در جامعه کانادا، توسعه روابط و یافتن فرصت های جدید به شما کمک خواهد کرد. با ارتقای سوابق و رزومه کاری در کانادا، یافتن شغل مناسب تسهیل خواهد یافت. 

آماده سازی کاریابی

علاوه بر مراکز دولتی رایگان، شرکت های خصوصی متعددی در تمام استان های کانادا در زمینه کاریابی، رزومه نویسی و آمادگی مصاحبه خدمات ارائه می دهند. مهاجران از این طریق می توانند اطلاعات لازم را در خصوص فرصت های شغلی موجود و توصیه های کاریابی و مصاحبه کسب نمایند. 

ثبت در پورتال آنلاین

بسیاری از کارفرماها مشاغل مورد نیاز خود را در پورتال های آنلاین ارائه می دهند. شما می توانید جهت اطلاع از فرصت های شغلی در پلتفرم های مختلف از جمله LinkedIn، Indeed و Job Bank ثبت نام کنید و برای مشاغل متناسب با مهارت های خود اپلای کنید.   

لذا چنانچه قصد مهاجرت به کانادا را دارید و یا در ماه های اول ورود هستید، با ارتقای مهارت های تخصصی و سطح زبان، آمادگی ورود به بازار کار در کانادا را پیدا کنید. مجموعه ای از سایت های کاریابی و جستجوی موقعیت های شغلی در کانادا:

  1. Indeed Canada – indeed.ca
  2. LinkedIn – linkedin.com
  3. Monster Canada – monster.ca
  4. Workopolis – workopolis.com
  5. Glassdoor Canada – glassdoor.ca
  6. CareerBuilder Canada – careerbuilder.ca
  7. Job Bank (Government of Canada) – jobbank.gc.ca
  8. Eluta – eluta.ca
  9. WowJobs Canada – wowjobs.ca
  10. TalentEgg – talentegg.ca

در نهایت، یافتن یک شغل مناسب در کانادا ممکن است چالش‌هایی داشته باشد، اما با پایبندی به اهدافتان، تلاش مداوم، و استفاده از منابع مناسب، موفق خواهید شد.

نیاز به مشاوره جهت دریافت اقامت کانادا دارید؟ وارد شوید

آخرین اخبار

error: Content is protected
×

BORMAN

درگاه ارتباطی مجموعه از طریق WhatsApp

×